Четвъртият по големина доставчик на телекомуникационни услуги в света, японския Nippon Telegraph and Telephone (NTT), е подал патент за използване на блокчейн технологии за договорно споразумение, съобщи изданието на US Trademark and Patent Office (USPTO) на 19-ти юли.
Заявлението за патент на NTT пише, че проблемът с договорите на блокчейн е, че всяка сделка „съдържа само електронен подпис на подателя“, тъй като „доказателството за договорно споразумение от страна на получателя не е оставено в сделката“.
Патентът предлага „прост, възможен начин за решаване на този проблем, например да включите електронните подписи на всички участващи страни в една сделка“.
Подробности за патента описват изобретение с цел „оставяне на доказателства за договор за блокчейн“, като се използва един електронен подпис за всяка сделка между участващите страни. Патентният документ продължава, че втората цел е „да се поддържа надеждността“ по време на този процес.
Предложението за патент на NTT е едно от няколкото, които вече са се появили от големите корпорации тази седмица. Както се съобщава на 18 юли, както Mastercard, така и Bank of America също издадоха документация за изобретения, базирани на блокчейн.
Междувременно глобалната телекомуникационна индустрия изглежда ще се възползва значително от блокчейн през следващите пет години. Доклад, публикуван по-рано този месец, подчертава как технологията може да допринесе с близо 1 млрд. долара за сектора до 2023 г. от само 46 млн. долара в днешно време.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.