Чанпен Джао - главен изпълнителен директор на Binance изрази мнение по тема твърденията, че компанията е избягвала регулаторните органи в САЩ и Обединеното кралствo и е улеснила прането на пари.
В собствена защита Чанпен каза, че борсата е обект на неточно и понякога неетично отразяване.
Главният изпълнителен директор също така коментира твърденията на медиите, че борсата избягва регулаторите, като не публикува точните адреси на всичките си офиси.
От съображения за сигурност внимаваме, когато разкриваме местонахождението на офисите, носим бранда Binance или се представяме за служители на Binance. Искам да запазя сигурността на нашите служители.
Въпреки това регулаторните органи във всяка юрисдикция, в която оперираме, разполагат с нашите местни адреси и данни за контакт и сме обявили някои от големите ни офиси – в Париж и Дубай. Също така създадохме част от уебсайта на Binance специално за правоприлагащите органи.
Относно твърденията, че компанията е направила прането на пари по-лесен процес, Джао каза, че подобни твърдения са неверни. Дори да бяха истина може да се считат за незначителни, имайки предвид огромните обеми, които борсата обработва.
Според него мнението, че криптовалутите са инструмент за престъпниците е мит. Твърдението на Reuters, че платформата на Binance е използвана като канал за изпиране на най-малко $2.35 милиарда не е било подкрепено от никакви подробности за това как точно е изчислена сумата. Също така не са отбелязали, че това е по-малко от 0.1% от средствата преминали през платформата от 2019 г. насам.
Чанпен Джао смята, че числата представени от медията са силно преувеличени и че платформата има нулева толерантност към престъпната дейност.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Може да предстои срив на цената, сочат индикатори
През юни от Reuters публикуваха статия, в която спекулираха, че от Binance не са успяли да допринесат в борбата с измамите и престъпленията свързани с криптовалути. Това се случи малко след като от Комисията по ценните книжа и борси на САЩ обявиха, че ще разследват платформата за потенциална търговия с вътрешна информация и други обвинения.
От Binance отрекоха тези твърдения и в своя защита публикуваха цялата имейл кореспонденция между тях и Reuters с цел обществеността да провери как от медията са оформили кореспонденцията в собствена полза.
Около септември миналата година Комисията за търговия със стокови фючърси на САЩ (CFTC) също разследваше Binance US, за да провери дали там не се извършва търговия с вътрешна информация и пазарни манипулации.
Киргизстан навлиза по-дълбоко в ерата на дигиталните финанси чрез ново сътрудничество с Binance, най-голямата борса за криптовалути в света.
Марк Занди, главен икономист в Moody’s Analytics, алармира за това, което според него може да се окаже бурен период за американската икономика.
Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.
Неотдавнашното решение на американския президент Доналд Тръмп да награди най-големите притежатели на неговата лична криптовалута с ексклузивен достъп до вечеря в Белия дом предизвика остра критика от двете страни на политическия спектър, включително и сред републиканците.