Филипинската централна банка вижда дигиталните токени като средство за намаляване на използването на фиатни пари и подобряване на предоставянето на финансови услуги в страната, въпреки че страната все още изучава собствената си дигитална валута.
Говорейки с Bloomberg, управителят на филипинската централна банка Bangko Sentral ng Pilipinas или BSP, Бенджамин Диокно, заяви, че цифровите токени „разширяват обхвата и намаляват разходите за финансови услуги“, както и намаляват употребата на фиатни пари.
Диокно каза, че цифровите токени подобряват начина, по който централната банка предоставя финансови услуги на гражданите.
Филипините са една от страните, които изучават пускането на собствена цифрова валута. BSP заяви, че проучването му ще разгледа възможността и потенциалните последици за политиката на дигиталната валута на централната банка или CBDC. Страната вече беше пуснала платформа, базирана на блокчейн, за разпространение на държавни облигации.
По-рано бе съобщено, че CBDC позволяват на централните банки да намалят зависимостта си от клиринговите къщи и да намалят разходите и ще им позволят да прилагат парична политика. CBDC също могат да бъдат разпространявани сред гражданите по дигитален начин.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.