Цените на петрола се понижиха за трети пореден ден поради опасенията за слабо търсене от страна на Китай. Освен това за низходящата тенденция допринесоха по-силният долар и хладните настроения на капиталовите пазари.
Суровият петрол тип „Brent“ се понижи към $84.2 за барел след спад от 0.7% през предходните две сесии, а „West Texas Intermediate“ се колебае близо до $81.4.
Във вторник щатският долар се укрепи за втори ден след опита за покушение срещу кандидата за президент на САЩ Доналд Тръмп, създавайки предизвикателна среда за суровините, включително за петрола.
Въпреки че са по-високи за годината, цените на суровия петрол се колебаят между $75 и $95.
Това се дължи на съкращаването на доставките от ОПЕК+, което се конкурира с опасенията за потреблението в Китай, което е предпазливо след най-бавния икономически растеж в страната от пет тримесечия насам.
Тази волатилност достигна многогодишно дъно преди Третия пленум тази седмица – важно събитие, което определя широки икономически и политически политики.
Основателят на Binance, Чанпен Джао, отхвърли твърденията, че е свързан с World Liberty Financial (WLF), крипто проект, свързана със семейството на Доналд Тръмп.
Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, наскоро сподели информация за своите крипто активи, докато отговаряше на дискусия в социалните мрежи.
Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.