На 3 юли блокчейнът на Bittensor (TAO) беше временно спрян поради атака срещу няколко потребителски портфейла, в резултат на което поне един от тях загуби $8 милиона.
След атаката цената на TAO спадна с цели 15% до $227, но леко се възстанови до $238 към момента на писане на статията, а от платформата увериха, че са предприети мерки за предотвратяване на по-нататъшни инциденти.
„Провеждаме разследване и от предпазливост напълно спряхме транзакциите във веригата, докато не получим повече информация за атаката„, написа член на основния екип на Bittensor в Discord канала на проекта.
По-късно съоснователят Ала Шаабана потвърди в X, че веригата е била приведена в „безопасен режим„, което означава, че докато блоковете все още се произвеждат, не се обработват транзакции.
Блокчейн тракерите за мрежата Bittensor посочиха, че последните транзакции и блокове са били обработени около 02:20 ч. българско време на 3 юни.
Независимият анализатор на сигурността ZachXBT съобщи в своя канал в Telegram, че един от потребителите е загубил 32,000 TAO, оценени на $8 милиона по това време, и предположи, че изтичането на частен ключ може да е причинило атаката.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.