Nvidia Corp. може да се сблъска с потенциални пазарни колебания, тъй като очаква обявяването на приходите на основните клиенти, включително Microsoft, Alphabet, Amazon и Meta Platforms.
Тези компании заедно представляват над 40% от продажбите на Nvidia през последното тримесечие и се очаква да разкрият рекордни капиталови разходи от $56 милиарда за третото тримесечие.
Анализаторите следят внимателно, тъй като всяко разочарование в разходите им може да се отрази на акциите на Nvidia, които нараснаха почти три пъти тази година, добавяйки над $2 трилиона пазарна стойност.
Главният изпълнителен директор на Nvidia, Дженсън Хуанг, увери инвеститорите, че има търсене на новите чипове Blackwell, което допринесе за достигането на рекордно високи нива на акциите и пазарна капитализация от приблизително $3.5 трилиона.
Въпреки това продължават да съществуват опасения относно значителните инвестиции в изкуствен интелект от страна на големите технологични компании, които все още не са се превърнали в значителни приходи. Анализаторите прогнозират, че приходите на Nvidia ще се увеличат повече от два пъти през тази година до $125.6 милиарда, а през следващата финансова година се очаква допълнително увеличение от 44%.
Други компании, които се възползват от увеличените разходи за изкуствен интелект, са Broadcom, Super Micro Computer и Dell Technologies, като всички те ще бъдат подложени на внимателен анализ при представянето на отчетите за приходите.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.
Разговорите за създаването на единна валута на страните от БРИКС, която да се конкурира с щатския долар, се сблъскаха със суровата реалност. Централната банка на Бразилия заяви категорично, че в блока просто няма достатъчно финансови ресурси, за да се подкрепи такава амбициозна инициатива.