Базираната на Solana меме монета, известна като Dogwifhat (WIF), изглежда е на ръба да загуби голяма част от печалби, които постигна през изминалата седмица, тъй като нейният паричен поток на Чайкин (CMF) показва низходяща тенденция.
Към момента на писане на статията WIF се търгува на цена от $3.85, отбелязвайки забележително увеличение на цената си с 20% през предходната седмица. Освен това по данни на CoinMarketCap тя се откроява като криптовалутата с третата по големина печалба през този период.
През тази седмица обаче се наблюдаваше и спад на CMF на WIF – показател, който оценява паричния поток към или от даден актив за определен период.
Когато цената на даден актив се покачва, докато неговият CMF се движи в противоположна посока, това е сигнал за меча дивергенция, показваща потенциална слабост на натиска за покупки. Трейдърите често тълкуват такава дивергенция като сигнал за излизане от лонг позиции и обмисляне на шорт, очаквайки последваща низходяща корекция в цената на актива.
Последните показания от 1-дневната графика на WIF показват, че CMF възлиза на -0.02 към момента на изготвяне на доклада. Стойност на CMF под нула предполага значителен отлив на ликвидност, което показва слабост на пазара.
Въпреки наблюдаваното разминаване между цената на WIF и неговия CMF показател, ключовите индикатори за инерция предполагат, че настоящият натиск за покупки може да е достатъчен, за да поддържа ралито на цените в краткосрочен план.
Например, индексът на относителната сила (RSI) и индексът на паричния поток (MFI) на токена бяха регистрирани съответно на 62.66 и 80.80, което показва, че активността на покупките на WIF надделява над разпродажбите на токена.
В съответствие с настоящата бича тенденция цената на WIF остана над пунктирните линии на индикатора Parabolic SAR – инструмент, използван за определяне на посоките на тренда и обръщането му. Когато пунктирните линии са разположени под цената на актива, това показва бичи тренд.
С наближаването на лятото в САЩ, крипто пазарът не отразява сезония оптимизъм, на който се надяваха много инвеститори.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ официално започна разглеждане на предложението на Canary Capital за Tron ETF, което се откроява на фона на многократните забавяния в процеса на одобрение на крипто ETF-ите.
В ход, който привлече вниманието на крипто пазара, Артър Хейс, бивш главен изпълнителен директор на BitMEX и дългогодишен пазарен коментатор, подкрепи HYPE, родния актив на децентрализираната борса за деривати Hyperliquid.
Известният крипто трейдър Джеймс Уин започна да намалява своите Биткойн активи, след като се възползва от последната вълна, която достигна нови рекордни нива.