Cardano стигна до още едно постижение, като общите стейкващи портфейли на крипто са достигнали 608,391 от 2561 активни инструмента.
Според данните, предоставени от Poltool, инструмент за агрегиране на данни от Cardano, общата стейкната стойност на ADA е $42,93 милиарда, което представлява 71,32% от предлаганите $60,2 милиарда.
Важното събитие следва увеличената експозиция на Cardano стейкинг от различни платформи. Например iMining, канадска публично търгувана компания, наскоро включи ADA в списъка си с поддържани активи за своите услуги за стейкинг.
Чрез допълнението iMining се стреми да изложи Cardano на институционални инвеститори.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето защо Виталик Бутерин смята, че Етериум няма конкуренция
Освен това, през май, базираната в САЩ криптовалутна борса Kraken също даде възможност за стейкинг на ADA. Залагането през портфейла за стейкинг на Kraken излага ADA на повече потребители.
Това постижение добавя към притока на растеж на Cardano през 2021 г. от гледна точка на растежа на мрежата и реалното използване. Между 1-ви януари и 28-ми април 2021 г. броят на активните адреси на ADA нарасна с 417,81%, като броят на транзакциите нарасна с 382,84% през същия период.
Мрежата Cardano претърпява актуализации, като привържениците ѝ наблюдават, че тя е реален конкурент и може да замени Етериум. Забележително е, че Cardano, платформа, която е базирана на алгоритъма за доказателство за залог, може да има предимство пред Етериум, след като втората криптовалута по пазарна капитализация обяви закъснението на Етериум 2.0 до края на 2022 г.
През последните месеци Етериум е подложен на критики за високи такси и запушвания, като Cardano се очертава като алтернатива. Стартирането на Етериум 2.0 има за цел да реши недостатъците на мрежата.
Cardano продължава да бъде в центъра на вниманието в криптовалутните кръгове, след като блокчейнът постигна 100% децентрализация за производството на блокове. Освен това Cardano придоби случай на използва в реалния свят след подписване на сделка с етиопското правителство за рационализиране на системата на страната чрез споделяне на ресурси.
JPMorgan направи крачка към интегрирането на публичния блокчейн, като за първи път осъществи транзакция с токенизирани ценни книжа на Министерството на финансите на САЩ извън своята частна инфраструктура.
Тайланд се готви да емитира дигитални инвестиционни токени на стойност $150 милиона, като чрез блокчейн технологията ще отвори достъп до държавни облигации за обикновените граждани.
DeFi Development Corp, публично търгувана компания, която преди това оперираше под името Janover, направи най-голямата си инвестиция в Solana до момента, като удвои стратегията си за управление на финансовите средства, фокусирана върху блокчейна.
Крипто фокусът се премести към Pi Network, тъй като нараства напрежението около очакваната днес актуализация на екосистемата.