Ако инициативата е успешна, те ще са първата блокчейн компания, включена в борсата на града.
Компанията, базирана в Ханджоу, се стреми да събере до 1 млрд. долара с IPO. Това е според източник на SCMP, който не желае да бъде назован, тъй като компанията не е анонсирала официално намеренията си. Не е взето окончателно решение и нещата все още могат да се променят.
Canaan проектира и продава високопроизводителни интегрални схеми и стои зад серията машини за копаене Avalon.
Компанията издаде неодитирани резултати, които показват годишен нетен доход през 2017 г. от 410 милиона юана. Приблизително 600% повече от миналогодишния.
Компанията и преди е е търсила да направи IPO. През 2016 г. Canaan се опита да влезне на китайския „А“ пазар на акции на юана чрез закупуването на производителя на електроинструменти в Шандонг Luyitong. Планът се провали, след като регулаторните органи се усимниха в сделката за надценяване.
Миналата година, на фона на забраната на Китай за търговия с криптовалути и първоначални предлагания на монети (ICO), Canaan пак направиха опит. Компанията се опита да кандидатства за включване в пазара на „Нов Трети съвет“. Той е насочен към стартиращи компании, с по-малко строги изисквания за регистрация. Компанията не уточни защо е пропаднал този план.
По-голямата част от клиентите на Канаан все още са от Китай, тъй като страната доминира сферата на копаенето с евтината си електроенергия.
Компанията планира да се разпростре до софтуерния бизнес, вместо само да произвежда чипове. Това сподели съпредседателят на „Canaan Creative“ Конг Джианпинг в интервю по телефона този април.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.