Bybit разшири дейността си в Аржентина, като стана лицензиран доставчик на услуги за виртуални активи (VASP) и оператор на карти.
Лицензът, издаден от звеното за финансово разузнаване (FIU) на Аржентина, позволява на Bybit да предлага пълната си гама от продукти, включително спот и дериватни пазари за криптовалути като Биткойн и Етериум. Освен това аржентинските потребители вече могат да използват крипто платежните карти на борсата за управление и потребление на дигитални активи.
Bybit увери, че нейните услуги са в съответствие със строгите аржентински разпоредби за борба с прането на пари (AML) и финансирането на тероризма (CFT). Тази регистрация отразява прогресивния подход на Аржентина към крипто регулациите.
През март Националната комисия по ценните книжа (CNV) изиска от VASP да спазват насоките за борба с прането на пари и финансирането на тероризма на Специалната група за финансови действия (FATF).
Бен Джоу, съосновател и главен изпълнителен директор на Bybit, изрази вълнението си от разширяването, подчертавайки ангажимента за спазване на изискванията и подкрепа на икономическия растеж на Аржентина чрез блокчейн технологиите.
Това разширяване идва след неотдавнашното решение на борсата да прекрати дейността си във Франция поради нови регулаторни мерки. Френските потребители сега са ограничени до режим „само за изходни позиции“ и трябва да изтеглят активите си до 13 август. Bybit планира да навлезе отново на френския пазар, след като си осигури необходимите регулаторни лицензи.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.
Разговорите за създаването на единна валута на страните от БРИКС, която да се конкурира с щатския долар, се сблъскаха със суровата реалност. Централната банка на Бразилия заяви категорично, че в блока просто няма достатъчно финансови ресурси, за да се подкрепи такава амбициозна инициатива.