Бившият президент на Съединените щати Доналд Тръмп се готви за предстоящ арест - факт, който той открито призна в своята социална медия Truth Social.
Както става ясно от изчерпателния му пост в Truth Social, арестът e организиран от окръжния прокурор Фани Уилис. Това бележи ескалация на правните му проблеми след събитията в Капитолия и упоритото му оспорване на легитимността на избора на президента Джо Байдън.
Очаква се арестът да се случи всеки момент, тъй като Тръмп е кацнал в Атланта, където трябва да се предаде на властите. Това е само ден след извънредното интервю на президента Тръмп с Тъкър Карлсън. Това интервю, излъчено по притежаваното от Илон Мъск приложение X, съвпадна с прякото излъчване на републиканския президентски дебат по Fox News.
Забележително е, че интервюто постигна безпрецедентна гледаемост от приблизително 236.5 милиона зрители към момента писане на статията.
Тази забележителна гледаемост подчертава няколко важни момента, вариращи от политическите последици до ролята на социалните медии, особено на платформи като Twitter, за формирането на националния дискурс. Придобиването на Twitter от Илон Мъск за $44 млилиарда имаше за цел да създаде арена за нефилтрирано и открито изразяване.
Изглежда, че тази визия се е осъществила. Нещо повече, триумфът на интервюто подчертава значителната преднина на президента Доналд Тръмп в надпреварата.
Въпреки че успехът на интервюто несъмнено се откроява като най-важното събитие на седмицата за лагера на Тръмп, потенциалните последици от предстоящия арест хвърлят сянка на несигурност върху бъдещето му.
Президентът Тръмп е особено резервиран по отношение на позицията си за по-широкия пейзаж на дигиталните валути, като се разминава с други претенденти за Белия дом, като например кандидата на демократите Робърт Ф. Кенеди-младши.
Въпреки че това може да породи основателни опасения, неотдавнашните разкрития показват, че президентът Тръмп притежава значително портфолио от криптовалути, оценено на между $200,000 и $500,000 в Етериум (ETH).
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.