Водещият рекламен регулатор в Обединеното кралство се бори срещу крипто рекламите, за които агенцията твърди, че изглежда се възползват от наивността на клиентите.
Органът за рекламни стандарти (ASA), независимият рекламен регулатор на Обединеното кралство, наложи забрани на седем реклами, свързани с криптовалута, в сряда серия от решения.
Шест от забраните са насочени към крипто борси, включително Coinbase Europe, Kraken, Coinburp, Luno, EXMO и eToro. Британският регулатор обвини всяка една от рекламите, че не илюстрира рисковете от инвестициите в криптовалута.
ASA също така каза, че рекламите са „безотговорни, защото [те] се възползват от неопитността или доверчивостта на потребителите“. Регулаторът забранява на всяка от компаниите да показва повече реклами.
Освен това ASA забрани реклама от веригата пицарии Papa John’s, която публикува в Twitter „превърнете пицата в Биткойн (BTC) на стойност £10.“
Веригата също сподели, че си е „партнирала с LunoGlobal, за да предложи безплатни BTC на стойност £10 за всяка пица, закупена чрез отстъпка от £15, когато похарчите £30″. Papa John’s пусна подобна реклама на уебсайта си.
ASA забрани рекламите за предполагаема злоупотреба с „неопитността или доверчивостта“ на потребителите и за създаване на маркетинг, който „тривиализира инвестициите в криптовалута“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн скача след обявлението на Федералния резерв
Съобщава се, че Papa John’s твърдят, че са „провели промоцията, за да повишат осведомеността за връзката между криптовалутата и пицата“ в очакване на „денят на Биткойн пицата“ през май.
Денят на Биткойн пицата олицетворява 22-ри май 2010 г., денят, в който един от най-ранните участници в мрежата на Биткойн е похарчил 10,000 BTC за две пици на Papa John’s. Стойността на тези две пици към момента би се равнявала на около $490 милиона.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.