С наближаването на срещата на върха на БРИКС след по-малко от месец Аржентина и Боливия приеха китайския юан за международни разплащания.
Наскоро Аржентина извърши плащане към Международния валутен фонд (МВФ), използвайки юана, а Боливия използва валутата за различни международни транзакции.
Нарастващото значение на юана в международните транзакции е значителна тенденция през тази година. Тъй като блокът БРИКС продължава да полага усилия за дедоларизация, все по-широкото използване на юана е от решаващо значение. Освен това приемането на юана от повече държави във връзка с алианса БРИКС може потенциално да повлияе на геополитическия пейзаж.
Аржентина и Боливия показаха готовност да използват китайския юан за международни плащания. В един от случаите Аржентина използва юана, за да изпълни част от плащането си към МВФ в размер на $3.4 милиарда през юли. Това не е първият път, в който Аржентина използва китайски ресурси, тъй като преди това тя използва $1 милиард в юани от централната банка на страната.
От друга страна, централната банка на Боливия обяви намерението си да извършва международни разплащания в юани. Министърът на икономиката Марсело Монтенегро потвърди, че страната вече извършва плащания в китайската валута.
Тези събития показват ясно изразено отдалечаване от щатския долар, което до голяма степен се дължи на Китай и неговия икономически съюз. През цялата година се забелязваше стремеж към дедоларизация, като международното използване на китайския юан играеше важна роля в този процес.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
АБЕ КРИПТО, ТОВА КОЕТО ПИШЕТЕ СА МЕЧТИ И. ФАНТАЗИИ..
АКО ДОЛАРА ИЗЧЕЗНЕ ЩЕ ИЗЧЕЗНЕ И ЖИВОТА НА ТАЗИ ПЛАНЕТА ЗЕМЯ…
ТРЕТАТА СВЕТОВНА ЯДРЕНА ВОЙНА НЯМА ДА ВИ ОСТАВИ ШАНС ДА ХАЧИТЕ ИЗМИСЛЕНАТА СИ БРИКС ВАЛУТА…
ПОМНЕТЕ ДОБРЕ…РУСИЯ ЩЕ СЕ РАЗПАДНЕ А КИТАЙ ЩЕ СЕ ВЪРНЕ В МИНАЛОТО СИ…
НА ДЕН ИЗЛИЗАТ ПО НЯКОЛКО СТАТИИ РЕКЛАМИРАЩИ ВАЛУТАТА БРИКС С ЦЕЛ ПРОМИВАНЕ НА МОЗЪЦИТЕ НИ. ЗА ЩАСТИЕ ПОВЕЧЕТО ХОРА НЕ ИМ СЕ ВРЪЗВАТ НА ТЪПОТИИТЕ.