Финансов експерт прогнозира важно съобщение, което може да окаже огромно влияние върху щатския долар. Всъщност се очаква, че на предстоящото събитие алиансът БРИКС ще ускори усилията си за дедоларизация.
По-рано тази година стана ясно, че Русия и Иран работят по създаването на валута на БРИКС.
Сега, имайки предвид наближаващата среща на БРИКС, Кристофър Гранвил, директор на отдела за глобални политически проучвания и GlobalDataTS Lombard, наскоро обсъди това, което би могло да промени финансовата ситуация.
Гранвил написа, че очаква да бъде отделено допълнително внимание на инициативата на алианса за дедоларизация. Освен това той обсъди как системите за дигитални валута на централните банки (CBDC) биха могли да бъдат важни за тези общи цели. По-конкретно той отбеляза, че разработките на БРИКС в областта на дигиталните валути могат да бъдат възприети в световен мащаб.
Говорейки за развитието на дигиталната валута на БРИКС, Гранвил заяви, че „изолирано от САЩ решение за CBDC все още изглежда„, че е в най-добрия интерес на множество държави. След това той отбеляза, че участието в сферата на дигиталните валути ще създаде и огромно предизвикателство за щатския долар.
Гранвил заяви, че според него платформа за дигитална валута, която не е свързана с долара, „ще отслаби една от трите основи на глобалния резервен статут на щатския долар„.
Gemini направи важна крачка в стратегията си за разширяване в Европа, осигурявайки регулаторно одобрение за предлагане на крипто деривати в целия Европейски съюз.
Докато търговските пратеници от САЩ и Китай се готвят за среща в Женева този уикенд, Доналд Тръмп отново залага на агресивна тарифна политика.
Президентът на Ripple, Моника Лонг, насочва вниманието към нарастващата роля на стабилните монети в глобалните финанси, подчертавайки, че бизнеса вече не може да си позволи да ги пренебрегва.
BlackRock засилва ангажимента си с регулаторните органи в САЩ, като на 9 май се срещна с Крипто работната група на SEC, за да представи нарастващата си гама от продукти за дигитални активи и да продължи разговорите относно променящата се регулаторна среда.