Финансов експерт прогнозира важно съобщение, което може да окаже огромно влияние върху щатския долар. Всъщност се очаква, че на предстоящото събитие алиансът БРИКС ще ускори усилията си за дедоларизация.
По-рано тази година стана ясно, че Русия и Иран работят по създаването на валута на БРИКС.
Сега, имайки предвид наближаващата среща на БРИКС, Кристофър Гранвил, директор на отдела за глобални политически проучвания и GlobalDataTS Lombard, наскоро обсъди това, което би могло да промени финансовата ситуация.
Гранвил написа, че очаква да бъде отделено допълнително внимание на инициативата на алианса за дедоларизация. Освен това той обсъди как системите за дигитални валута на централните банки (CBDC) биха могли да бъдат важни за тези общи цели. По-конкретно той отбеляза, че разработките на БРИКС в областта на дигиталните валути могат да бъдат възприети в световен мащаб.
Говорейки за развитието на дигиталната валута на БРИКС, Гранвил заяви, че „изолирано от САЩ решение за CBDC все още изглежда„, че е в най-добрия интерес на множество държави. След това той отбеляза, че участието в сферата на дигиталните валути ще създаде и огромно предизвикателство за щатския долар.
Гранвил заяви, че според него платформа за дигитална валута, която не е свързана с долара, „ще отслаби една от трите основи на глобалния резервен статут на щатския долар„.
Според последния доклад за прозрачността на Kraken през 2024 г. броят на правителствените искове за данни е нараснал с 39%, като водещи са американските агенции.
Виталик Бутерин изрази разочарование от това, което смята за промяна в ценностите в крипто индустрията, особено във връзка с предпазливата позиция на Етериум по отношение на блокчейн хазарта.
MANSA, компания за трансгранични плащания, си осигури финансиране в размер на $10 милиона, като водещата инвестиция е от Tether.
Джейми Коутс, водещ стратег по дигиталните активи в Real Vision, смята, че бичият импулс на крипто пазара далеч не е достигнал своя връх.