През 2024 г. алиансът БРИКС отправи покани към шест нови държави да се присъединят към блока. Само четири държави обаче приеха членството: ОАЕ, Египет, Иран и Етиопия.
Аржентина отхвърли предложението, а Саудитска Арабия все още не е взела решение. Това разширяване се стимулира от Китай и Русия, които имат за цел да укрепят БРИКС финансово, за да се противопоставят на влиянието на САЩ и техните западни съюзници.
Въпреки ентусиазма от страна на Китай и Русия, други членове като Индия, Южна Африка и Бразилия изглеждат колебливи по отношение на бързото разширяване. Те се застъпват за по-постепенен подход, като предпочитат да позволят на новите членове да се стабилизират в рамките на блока, преди да приемат допълнителни държави. Внезапният приток на членове може да наруши политиките и търговските споразумения.
Индия подозира, че Китай използва БРИКС, за да развие програмата си за глобално господство, докато Русия вижда в алианса средство за да се изправи срещу наложените от САЩ санкции. И двете държави са обвинявани, че използват блока, за да утвърдят влиянието си на световната финансова сцена.
Според информацията Индия желае БРИКС да запази първоначалния си принцип на равноправно партньорство. Ню Делхи предлага петгодишен интервал, преди да се обмисли приемането на още държави, като по този начин блокът ще има време да се адаптира към включването на нови членове. Тази позиция беше подчертана в неотдавнашните дискусии между висши служители.
Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.