Русия, ключов член на БРИКС, значително променя своите валутни резерви, като намалява зависимостта от щатския долар в полза на златото.
Към март 2025 г. златото представлява 34.4% от резервите на Русия, възлизащи на $217.4 милиарда. Централната банка на Индия също увеличава покупките на злато като защитна мярка срещу икономическата нестабилност.
Тази тенденция не се ограничава до Русия – Китай, Индия и Бразилия активно натрупват злато през последните три години. Тези страни от БРИКС се отдалечават от щатския долар в своите резерви поради финансовите рискове, свързани с неговия дългов характер.
В случай на пазарен спад, притежаването на големи количества щатски долари може да се превърне в пасив, отслабвайки техните икономики. За да смекчат това, членовете на алианса все повече се обръщат към златото и местните валути, като се стремят да намалят рисковете, свързани с дълга. Ако САЩ се борят да изнасят своята валута, инфлацията може да скочи на вътрешния пазар, повишавайки цените на основните стоки.
Въпреки тази промяна, някои американски акции демонстрираха забележителна устойчивост по време на икономически кризи. Една конкретна акция устоя както на финансовия колапс от 2008 г., така и на кризата от COVID-19 през 2020 г., надминавайки по-широкия пазар. Интересното е, че дори златните запаси не са имунизирани срещу пазарни сривове, което означава, че златните резерви на страните от БРИКС все още могат да бъдат изправени пред предизвикателства.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.