Промените в двустранните икономически отношения между някои държави се забелязват в последно време, като руския външен министър Сергей Лавров заяви, че над 90 % от сделките между Русия и Китай се сключват в рубли или юани.
Руският също президент подчерта това по време на посещението си в Китай, като заяви, че от 2019 г. до 2023 г. стокообменът между двете страни се е удвоил и е достигнал близо $228 милиарда.
По-голямата част от споразуменията между руски и китайски компании сега са деноминирани в съответните им национални валути.
Така например господството на долара беше критикувано от Карлос Кореа от Южния център поради използването му като геополитическо оръжие, което засяга държави като Куба, Зимбабве, Иран и Венецуела.
Освен това беше съобщено, че икономическите съветници на бившия президент Доналд Тръмп обмислят начини активно да спрат нациите да се откажат от използването на долара – опит да се противопоставят на начинаещите ходове сред ключовите нововъзникващи пазари за намаляване на експозицията към американската валута, според хора, запознати с въпроса.
Дискусиите включват наказания за съюзници или противници, които търсят активни начини да се включат в двустранна търговия с валути, различни от долара – с опции, включително контрол върху износа, такси за манипулиране на валута и мита, казаха хората, говорещи при условие за анонимност.
Според последния доклад за прозрачността на Kraken през 2024 г. броят на правителствените искове за данни е нараснал с 39%, като водещи са американските агенции.
Виталик Бутерин изрази разочарование от това, което смята за промяна в ценностите в крипто индустрията, особено във връзка с предпазливата позиция на Етериум по отношение на блокчейн хазарта.
MANSA, компания за трансгранични плащания, си осигури финансиране в размер на $10 милиона, като водещата инвестиция е от Tether.
Джейми Коутс, водещ стратег по дигиталните активи в Real Vision, смята, че бичият импулс на крипто пазара далеч не е достигнал своя връх.