Няколко държави изразиха голям интерес да се присъединят към алианса БРИКС преди предстоящата среща на върха през август.
Нарастващият брой държави, желаещи да се включат в БРИКС, предполага потенциален риск за господството на щатския долар и може да доведе до изместване на световните сили от Запада към Изток, което ще доведе до нов финансов пейзаж.
Според информацията посланикът на Южна Африка Анил Сооклал е потвърдил, че от общо над 40 желаещи да се присъединят, 22 държави официални са подали заявления за членство в БРИКС. Тези държави се стремят да участват в процеса на вземане на решения в рамките на БРИКС и колективно да оспорват ролята на щатския долар.
Сред значимите кандидати са Аржентина, Иран, Саудитска Арабия, Обединените арабски емирства, Куба, Демократична република Конго, Коморските острови, Габон и Казахстан.
Решението за разширяване на алианса БРИКС чрез включването на тези кандидати ще бъде взето на предстоящата среща на върха в Йоханесбург през август. Ако алиансът приеме още държави, до края на годината той ще се трансформира в БРИКС+.
Окончателното решение за приемане на официално подалите молба държави за членове ще бъде взето съвместно от настоящите членове от БРИКС.
Основната цел на алианса БРИКС е създаването на нова световна търговска валута, която да намали зависимостта от щатския долар. Налагането на санкции от страна на Белия дом на развиващите се страни изигра важна роля за зародилата се мотивация на БРИКС да се стреми към въвеждането на тази алтернативна валута.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.
Вълнението нараства преди старт на DOOD токена, дългоочаквания airdrop, свързан с популярната марка Doodles NFT.
Дейвид Бейли, известен с близките си връзки с Доналд Тръмп по отношение на политиката за криптовалутите, се готви да пусне голям инвестиционен инструмент за Биткойн, наречен Nakamoto, подкрепен с финансиране в размер на $300 милиона.
Coinbase се готви да направи най-смелата си стъпка досега в областта на дериватите с планираното придобиване на Deribit, борса за крипто опции и фючърси, известна с това, че контролира значителна част от глобалния обем на търговията.
Все технологически, икономочески силни държави.. Голям смях…
Маде ин
Отбор аборигени.
Да бе аборигени,половината свят не иска повече американски диктат.
Реално Казахстан, ОАЕ, Иран и Саудитска Арабия, плюс Русия, държат повече от половината от въглеродните запаси и добив в света, което е достатъчно да измести долара като платежно средство. Китай и Индия пък правят повече от една трета от населението на земята. С останалите ще надхвърлят половината. Това обяснява касетъчните снаряди, Каховка и т.н., но процесът е необратим, никой не обича да го правят на маймуна.
ДОЙДЕ КРАЯТ НА АМЕРИКАНСКАТА ДЕМОКРАТИЧНА ДЕМАГОГИЯ.
Мокри сънища.
Хахахах. Брикс 14г. глупости на хартия!
Всяка империя дори икономическа рано или късно пада и идва ред на новия ред който не включва стария бардак.
На никого края не е дошъл. Никой не може да събори долара. Много от тези са имали мечти и несбъднати желания.