Испанският регулатор на ценни книжа, Националната комисия за ценни книжа (CNMV) заедно с основния оператор на фондовия пазар BME и банките Santander, BBVA, BNP Paribas, CaixaBank, Commerzbank и Société Générale успешно завършиха Proof-of-Concept на това, което наркоха Fast Track Listing. Системата е създадена, за да регистрира издаването на варанти в рамките на 48 часа, процес, който обикновено отнема повече от седмица, според изявлението, публикувано и днес.
Варантите се дефинират като деривати, които дават право да се продава ценна книга на определена цена преди датата на изтичане на срока на валидност.
CNMV отбелязва, че ще продължи да проучва блокчейн технологията за национални и международни емитенти на варанти.
Докато банките по целия свят изследват блокчейн, не всички банки са готови да приемат технологията. Миналата седмица главният изпълнителен директор на BBVA заяви, че блокчейн технологията е „незряла“ и е изправена пред големи предизвикателства. Някои банки обаче вече активно осиновяват технологията – през април Сантандер пусна своята платежна мрежа, използваща Ripple ( XRP ) за потребители на дребно.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Бившият шеф на Binance, Чанпен Джао наскоро стана причина за спекулации в крипто общността.
Робърт Кийосаки, известен с книгата си „Богат татко, беден татко“ и яростната си подкрепа за Биткойн, наскоро се сблъска с неочаквана липса на ангажираност от страна на своите последователи в платформата Х.
Bitget предприема правни действия след разкриването на координирана атака, която е струвала на борсата над $20 милиона.
Nike се изправя пред нова съдебна битка, след като група купувачи на NFT и крипто активи обвиниха компанията, че им е нанесла големи финансови загуби.