Басейна за добив на криптовалути на HDAC, корейска блокчейн IoT платформа и емитент на токена Hyundai-DAC (DAC), е хакнат. Това накара компанията временно да спре теглянията.
Основателят на HDAC Chung Dae-sun е племенник на изпълнителните директори на Hyundai Group и Hyundai Motors, световноизвестният производител на автомобили. ICO на HDAC стартира през 2017 г. от конгломерат, който включва софтуера на Dae-sun и строителната фирма Hyundai BS & C и финтех и блокчейн дъщерното дружество HyundaiPay.
Басейна на HDAC е компроментиран от нападатели, които са получили достъп до вътрешната система на басейна. В началото на хака HyundaiPay каза, че:
Екипът на HyundaiPay не се намесва в експлоатацията на крипто басейна на DAC токена. Сървърите на HyundaiPay и самият HDAC блокчейн не са засегнати от пробива … не всички от 299те участници в добивния басейн са засегнати. Макар че HyundaiPay не може да предостави точни данни по отношение на обхвата на хак, екипът смята, че по-голямата част от копачите са засегнати.
Въпреки че HyundaiPay заявява, че не участва в басейна за DAC токени, според TokenPost той е един от официалните разработчици на HDAC платформата, която има за цел да използва своята IoT блокчейн технология, за подобряване на сигурността на интелигентните фабрики и домове и други свързани с IoT приложения .
Екипът на HDAC предложи в неотдавнашно интервю, че Hyundai-DAC токена „може да се използва за заплащане на коли под наем, такси за изминат участък, такси за паркиране на автомобили и газ“. Те обясниха, че „семейните връзки“ на платформите с международно известния бранд Hyundai Motors подпомагат първоначалния растеж, както и влиянието върху проекта.
Porsche излезе през февруари тази година като „първият“ производител на автомобили, който трябваше да тества блокчейн система за шофьори, както и за автомобили без шофьор. По-рано този месец бе съобщено за старта на инициативата Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI), в която участват тридесет компании, включително BMW, GM, Ford, Renault, Hyperledger, IBM и IOTA.
Мъж от Масачузетс бе осъден на шест години затвор, след като федералните власти разкриха неговата нелицензирана крипто операция, която е изпрала над $1 милион под прикритието на бизнес с вендинг машини.
Децентрализираната борса Cetus, изградена върху блокчейна на Sui, бе засегната от един от най-големите DeFi експлойти за годината, като загуби над $220 милиона в крипто активи.
Паника обхвана децентрализираните пазари в четвъртък, след като предполагаема уязвимост в Cetus Protocol предизвика масивно изтичане на ликвидност в няколко токена, базирани на Sui.
Усилията на инвеститорите в Биткойн SV да получат милиарди обезщетения от големите крипто борси до голяма степен се провалиха в Апелативния съд на Обединеното кралство.