В интервю за Bruce Whitfield от The Money Show, Simon De la Rouviere, 28-годишният новак зад Ujo Music, обяснява как неговата базирана на блокчейн платформа, е новият модел за артисти и защо Spotify е "динозавър".
Ujo Music е платформа, базирана на фрагменти, която позволява на музикантите да контролират правата си и музиката си, като не е задължително да преписват правата си на други институции, например звукозаписни компании или издатели.
казва De la Rouviеre.
Платформата създава децентрализирана база данни за права и собствениците на тези права, като автоматизира royalty плащанията чрез интелигентни договори и криптовалути в блокчейна на Ethereum.
Той илюстрира духа на криптоикономиката – нарастващо съзнание за това как се създава стойност, как може да бъде управлявана, как може да бъде трансформирана и как тя може да бъде трансферирана. Блокчейн платформа може да преустрои колелата на капитализма, като разшири средствата и методите за разпространение, като ефективно отклони потока от капитали от монолитните компании, които притежават например слушалки, аудио-инженерен софтуер, услуги за поточно предаване на музика , както и други свързани с тях услуги и дъщерни дружества, като същевременно контролират плащанията на автори.
Когато използват Ujo Music, те могат да лицензират по-пряко своята музика, където сто процента от плащанията отиват директно към артиста“, казва De la Rouvière. „Това не дава 30% на Apple или на други хора, които не са непременно замесени в сделката между феновете и музикантите.
Базиран в Кейптаун, De la Rouvière изгражда платформата от години с помощта на ConsenSys, базиран в Бруклин, студио за рисков капитал, което подпомага широк кръг разработчици, които изграждат децентрализирани приложения в широк спектър от индустрии, като блокчейн разруштеля на имоти Meridio.
Заедно с нов бизнес модел и нови концепции за генериране на приходи идват въпросите за печалбите и как те се генерират без всички посредници, дистрибуторски компании и портали, които взимат таксите.
В свят, в който инфраструктурата е собственост на всички едновременно и инфраструктурата е споделена, не е задължително да таксувате 10-30% за транзакция в случай на плащане за песен на iTunes. Така че, казахме, че в бъдеще, след 10 години, ще изглежда подобна инфраструктура, където бихте могли да плащате и лицензирате музика директно от фен до артист, където инфраструктурата се поддържа от всички. Така че в момента ние просто се стремим да докажем, че това е възможно. И след като съществува този пазар, ще има услуги с добавена стойност, които можем да осигурим – а не извличане на стойност от страна на артистите.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).
Употребата на криптовалути в туристическия сектор е нараснала значително, като нови данни от Travala и Binance Pay разкриват, че почти 80% от резервациите в Travala вече се правят с помощта на дигитални активи.