Home

Близо 50 държави от цял свят приемат нова данъчна регулаторна рамка до 2027 г.

10.11.2023 19:00 2мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Близо 50 държави от цял свят приемат нова данъчна регулаторна рамка до 2027 г.

Общо 48 други държави, сред които влиятелни икономики като САЩ, Обединеното кралство и Австралия, са поели ангажимент да приемат Рамката за отчитане на криптоактиви (CARF) до 2027 г. 

Това важно решение има за цел да подобри данъчната прозрачност на бързо разрастващия се пазар на криптоактиви. Съвместното изявление беше направено в петък, 10 ноември.

Както е подробно описано в официално съобщение на Вътрешния орган за приходите на Сингапур (IRAS), CARF, представена на международно ниво през юни 2023 г., се основава на стандартите, определени от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР). Произтичаща от мандат на Г-20 от април 2021 г., рамката задължава отчитането на транзакциите с криптовалути и дигитални активи, независимо дали се извършват чрез посредници или доставчици на услуги.

В съвместно изявление 48-те юрисдикции подчертаха значението на широкото, последователно и своевременно прилагане на CARF. Ангажиментът е продиктуван от общата цел за укрепване на спазването на данъчното законодателство и борбата с укриването на данъци. 

Участващите държави отправиха покана към други юрисдикции да се присъединят към тази колективна инициатива, целяща създаването на глобална система за автоматичен обмен на информация, която да не оставя място за укриване на данъци. Тази всеобхватна покана подчертава характера на инициативата и подчертава необходимостта от единна позиция срещу укриването на данъци.

IRAS изтъкна ангажимента на Сингапур към международните стандарти за данъчна прозрачност и принадлежността му към Глобалния форум за прозрачност и обмен на информация за данъчни цели. С одобряването на съвместното изявление на CARF Сингапур цели да засили позицията си на надежден и отговорен финансов център. IRAS също така се ангажира да си сътрудничи със заинтересованите страни от сектора, за да предостави насоки за прилагането на CARF в Сингапур.

Въпреки че CARF печели глобално внимание, той не е единственият протокол, насочен към криптодоходите. Освен това през октомври Съветът на Европейския съюз официално прие осмата итерация на Директивата за административно сътрудничество (DAC8) – правило за отчитане на крипто данъци. Този многостранен подход на международната сцена набляга на координираните усилия за създаване на всеобхватни рамки за управление и отчитане на транзакции, свързани с крипто.

Списък на всички държави може да видите тук.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Coinbase делиства стабилни монети за спазване на регулаторните изисквания в Европа

Coinbase обяви плановете си да извади от списъка на Европейската икономическа зона (ЕИП) някои стабилни монети до края на годината в очакване на по-строгите разпоредби в региона.

04.10.2024 20:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

Добри новини за крипто инвеститорите в Турция

Турските инвеститори следят отблизо темата за данъчното облагане на криптовалутите, но министърът на финансите Мехмет Шимшек даде да се разбере, че в момента не се разглеждат данъци върху крипто и акциите.

03.10.2024 6:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

Gemini ще закрие всички канадски сметки до края на годината

Популярната крипто борса Gemini ще закрие всички канадски сметки до края на 2024 г., предоставяйки на клиентите 90-дневен срок за изтегляне на активите си.

01.10.2024 21:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Япония е готова да намали данъците върху криптовалутите и да предефинира дигиталните активи до 2025 г.

Японската агенция за финансови услуги (FSA) се подготвя да преразгледа своите крипто правила с цел да създаде по-благоприятна за инвеститорите среда до 2025 г., според доклад на Bloomberg от 25 септември.

01.10.2024 18:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.