Бившият главен изпълнителен директор на TD Ameritrade наскоро предложи оптимистична перспектива за Биткойн, като прогнозира значителен растеж.
По време на интервю за CNBC Джо Моглия обясни, че в момента се извършва голяма трансформация в институционалния поглед към BTC. Той отдаде дължимото на регулаторните промени под ръководството на президента Доналд Тръмп за насърчаването на по-благоприятна за криптовалутите среда, което според него допълнително ще ускори масовото приемане на Биткойн.
Моглиа подчерта, че пътят на BTC от скептицизъм до приемане е отражение на неговата трайна сила. Той изрази увереност, че криптовалутата вече не е преходна тенденция, заявявайки, че тя е „тук, за да остане“ и че потенциалът ѝ за растеж остава значителен.
Ключов фактор, според Моглия, е промяната в политиките на САЩ, които благоприятстват растежа на бизнеса, включително намаляването на данъците и регулациите. Тези мерки са създали среда, в която институциите, които някога са били предпазливи по отношение на дигиталните активи, сега ги проучват по-сериозно.
Той обърна внимание и на променящото се отношение на Уолстрийт към Биткойн като ясен знак за трайното присъствие на криптовалутата в традиционните финанси. Институции, които някога отхвърляха Биткойн, като JPMorgan Chase, сега разглеждат услуги за дигитални активи, което е сигнал за по-широко приемане.
Спот Биткойн ETF-ите продължиха печелившата си серия в четвъртък, отбелязвайки пет поредни дни на приток, с $442 милиона добавени в последната сесия.
Прогнозата му се основава на нарастващата нестабилност в традиционните финансови системи и на това, което според него е появата на най-сериозния бичи пазар в историята.
Биткойн (BTC) в момента се консолидира в диапазона $93,500 – $95,250, според крипто анализатора Майкъл ван де Поуп, който разглежда текущото движение на цените като част от по-широка възходяща тенденция.
Японската инвестиционна компания Metaplanet премина границата от 5,000 BTC, след като закупи допълнителни 145 токена, приближавайки се към целта си от 10,000 BTC през 2025 г.