Една от най-големите счетоводни фирми в света казва, че основната технология зад Биткойн (BTC) е добра отправна точка за разработване на ефективна цифрова валута на централната банка (CBDC).
Според нов доклад на базирания в Обединеното кралство счетоводен гигант Deloitte, базираните на блокчейн криптовалути имат атрибути, които, когато се комбинират със свойствата на фиатните валути, могат да доведат до авангардни цифрови активи, подкрепяни от държавата.
“Какво би се случило, ако комбинираме най-добрите атрибути на технологията на криптовалутите с характеристиките на утвърдена фиатна валута под спонсорството на централна банка? Резултатът може да бъде просто нов метод за обработка на плащания, който ще революционизира настоящата система.
С потенциала да се намалят разходите, да се намалят грешките, да се ускори прехвърлянето на пари, да се балансира поверителността с анонимността и да се направи това без ежедневната оперативна нужда от централизирана организация, независимо дали е търговска или федерална, резултатът може наистина да бъде трансформиращ.
Такава система би трябвало да има важни роли за банките…и ще трябва да има пълното одобрение от централната банка.”
Прочети Още: Артър Хейс предрича края на доминацията на долара и Биткойн до $1 милион
Deloitte посочва вътрешните механизми на работа на Биткойн като рамка, която централните банки могат да използват, за да увеличат полезността на CBDC.
“Основата на спонсорирана от държавата криптовалута би била много подобна на Биткойн – физически лица или компании биха използвали компютърно генерирани публични ‘адреси’, за да изпращат и получават плащания.
Платците могат да използват електронен портфейл на смартфон или компютър, за да изпращат пари на публичния адрес на получателите. За разлика от сегашната система на Биткойн обаче, банките и други финансови институции, одобрени преди това от централната банка, ще бъдат пазители на споделен, разпределен [блокчейн].”
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Майкъл Сейлър, съосновател на Strategy (MicroStrategy), намекна за още една голяма покупка в Биткойн след кратка пауза в придобивките.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.