Обменното бюро за криптовалути Bitfinex отхвърля обвиненията, че са участвали в случай с пране на пари в Полша
Startup-а каза на CoinDesk във вторник, че са провели „вътрешно разследване на международната си организация“ и не са открили връзка с две офшорни компании, обвинени в измама на белгийското правителство и пране на пари в Колумбия. Бюрото пише, че „въз основа на всички налични доказателства и информация, правим заключение, че тези твърдения са неверни и неоснователни“.
Изявлението добавя:
„Сред спорните искове, Bitfinex не са били предмет на официално разследване,от която и да е юрисдикция в световен мащаб, за тези обвиненията, съобщени в полските медии. Това означава, че съответните органи не са намерили основание да предприемат действия за твърденията срещу платформата Bitfinex. „
По подобен начин платформата съобщава, че никой от потребителите не е имал проблеми с достъпа до своите сметки или средства поради каквито и да е потенциални действия по правоприлагане.
Тези слухове се появиха по-рано тази седмица, когато медиите съобщиха, че полицейски служители в европейската държава са иззели активите на две офшорни корпорации, съобщи Finance Magnates.
Компаниите са обвинени в измама на правителството на Белгия и в работа с „голям онлайн обмен на криптовалути“. Властите обаче не споменаха конкретни обменни бюра.
Местни и международни медии свързват Bitfinex с двете компании.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.