Международният валутен фонд (МВФ) и Ел Салвадор напредват в постигането на споразумение за разрешаване на проблемите, свързани с използването на Биткойн като законно платежно средство.
Целта на тези дискусии е да се укрепят публичните финанси и да се осигури финансова стабилност, което може да доведе до програма, подкрепена от МВФ.
Фокусът на преговорите между Международния валутен фонд и салвадорските официални лица е върху стратегиите за подобряване на фискалното състояние на страната.
МВФ съобщи, че е постигнат напредък по програма, целяща укрепване на публичните финанси, увеличаване на банковите резерви, повишаване на прозрачността и справяне с рисковете, свързани с Биткойн.
Ключовите аспекти на дискусиите включват увеличаване на първичния фискален баланс с 3.5% от БВП през следващите три години, засилване на банковите резерви с цел поддържане на финансовата стабилност и подобряване на управлението и прозрачността по отношение на употребата на BTC.
МВФ отбеляза, че макар все още да не са се появили рискове, свързани с водещата криптовалута, все още има опасения относно ролята на Биткойн като законно платежно средство. Организацията подчерта значението на продължаващите усилия за повишаване на прозрачността и намаляване на потенциалните рискове.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Известният крипто трейдър Джеймс Уин започна да намалява своите Биткойн активи, след като се възползва от последната вълна, която достигна нови рекордни нива.
Последният рекорд на Биткойн отново разпали дискусиите на крипто пазарите – не само за BTC, но и за това, което предстои.
Институционалният интерес към криптовалутите изглежда се възстановява, като американските спот Биткойн и Етериум ETF-и привлякоха общо над $1 милиард нетни входящи потоци в четвъртък, отбелязвайки най-силното си дневно представяне от януари насам.