Трудността на добива на най-голямата криптовалута се повиши на блок номер 772,128 според данни от BTC.com.
Показателят за трудността на копаенето на най-голямата криптовалута се е повишил с 10.26%.
Трудността за добив – която определя колко трудно е да се създаде следващият блок от транзакции – се пренастройва периодично, като това обикновено става веднъж на всеки две седмици. Метриката се повиши с 10.26%, според данни на BTC.com.
Подобен ход беше очакван. Хaшрейтът на добива на Биткойн също се повиши през последните дни след спада в края на декември.
Трудността се регулира динамично, така че средното време за намиране на блок да остане около 10 минути. Това се случва чрез сравнение на количеството изчислителна мощност (или хашрейт), с която разполага мрежата в момента, с количеството изчислителна мощност, с която е разполагала по време на намирането на предишните 2016 блока.
Ако сега мрежата разполага с повече изчислителна мощност, намирането на следващите 2016 блока ще отнеме по-малко време и затова трудността ще бъде увеличена, за да се постигне търсения баланс. И обратното, ако сега мрежата разполага с по-малко изчислителна мощност, намирането на следващите 2016 блока ще отнеме повече време и така трудността ще бъде намалена.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Следващият бичи пазар ще е изключителен
Трудността на добива на Биткойн се изразява като число, което представлява броя на нулите, които трябва да се намерят в началото на хаша на блока. Колкото по-висока е трудността, толкова повече нули трябва да се намерят и следователно толкова повече изчислителна мощност е необходима за намирането на блока.
Заслужава да се отбележи, че с увеличаване на трудността на добива става все по-трудно за малките миньори да се конкурират с големите, тъй като те нямат достъп до същите ресурси.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.
BlackRock преразгледа документацията си за крипто ETF, за да се справи както с дългосрочните рискове, така и с продуктовата ефективност.