Лихтенщайн, малка европейска държава, разположена между Швейцария и Австрия, одобри Биткойн като опция за плащане на определени държавни услуги.
Министър-председателят Даниел Риш разкри решението, заявявайки, че депозитите в Биткойн ще бъдат обменяни за швейцарски франкове.
Резервите на страната в размер на 2.23 милиарда швейцарски франка също могат да бъдат инвестирани в Биткойн в бъдеще.
Този ход отличава Лихтенщайн от страните, които се борят за регулиране на криптовалутите. Прогресивният подход е в съответствие с нарастващата тенденция за глобално приемане.
Салвадор стана първата държава, която прие Биткойн като законно платежно средство през 2021 г., докато Украйна легализира криптовалутите, а Маями започна да приема данъчни плащания в Биткойн.
В Европа също се наблюдава развитие в областта на регулирането на криптовалутите, като Европейският парламент прие регламента за пазарите на криптоактиви (MiCA).
Германия и Франция разполагат със собствени рамки за криптовалутите. Въпреки това в световен мащаб все още липсва консенсус по отношение на регулирането, а държави като Малта и Швейцария подкрепят криптовалутите, докато други налагат ограничения.
Въпреки регулаторната несигурност Биткойн остава относително стабилен, като през последните 24 часа отбеляза спад от едва 1.8%, с цена на търговия от $27,460.
Инвестиционният анализатор Дан Айвс от Wedbush Securities смята, че американската технологична индустрия може да се сблъска със сериозен спад заради митата, наложени от президента Тръмп.
Wells Fargo се сблъска със значителни финансови затруднения, след като бе осъдена да плати стотици милиони долари обезщетение след присъда на съдебно жури във Флорида.
От JPMorgan Chase прогнозират, че индексът MSCI EAFE, който проследява основните акции от Европа, Австралия и Далечния изток, скоро може да започне да надминава S&P 500 след години на изоставане.
Последните данни на Федералния резерв разкриват, че най-богатите американци притежават значителен дял от общите активи на страната.