Наскоро анализатор сподели, че Биткойн (BTC) ще се противопостави на всички традиционни теории за пазарните си цикли през 2023 г.
Псевдонимният анализатор, известен като TechDev, каза на своите последователи в Twitter, че BTC ще изненада тези, смятащи, че ценовите му цикли се определят от халвинга.
При това събитие, което се случва на четиригодишните интервали, възнагражденията за блоковете на миньорите на Биткойн се намаляват наполовина, което според много инвеститори играе роля за оказване на натиск върху цената.
TechDev прогнозира, че независимо от халвинга, BTC ще влезе в бичи пазар около началото на следващата година.
Анализаторът прогнозира, че отскокът на Биткойн през следващата година ще съвпадне с отслабването на щатския долар, което той съпоставя с китайските десетгодишни облигации, за да изобрази цикъл на глобална ликвидност.
TechDev също така твърди, че най-голямата криптовалута е достигнала върха си през април 2021 г., а не през ноември, което означава, че мечият пазар е по-дълбок, отколкото мнозина смятат, и следователно е по-близо до обрат.
Той използва Лайткойн (LTC) като пример за монета, която е достигнала по-нисък връх през ноември, а не необичайния, малко по-висок връх, наблюдаван при Биткойн.
BTC „достигна върха“ през април 2021 г. според мен.
Структурата на LTC (оранжево) е по-лесна за разбиране от повечето.
[…] Мнозинството все още изглежда не разбира, че корективните вълни могат да направят нови върхове.
Преди и аз бях част от това мнозинство.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: САЩ не може да определи какво е „крипто брокер“ – отлага правилата за дънчно докладване
Това е събитие, което се случва веднъж на приблизително четири години в мрежата на Биткойн. Това е програмиран процес, който намалява скоростта, с която се генерират и пускат в обращение нови монети.
Целта е да се гарантира, че общото предлагане на Биткойн нараства с предсказуем и контролиран темп, и в крайна сметка да се ограничи общият брой BTC, които някога ще бъдат в обращение, до 21 милиона.
Халвингът работи чрез намаляване на броя на новите биткойни, които се генерират и освобождават с всеки блок, който се добавя към блокчейна. Това намаляване се извършва на всеки 210,000 блока.
Първият халвинг се случи през 2012 г., вторият – през 2016 г., а третият – през 2020 г.
Събитието има значителни последици за мрежата на актива и нейните участници. То може потенциално да доведе до недостиг на биткойни и да увеличи стойността им, оказва влияние и върху икономиката на добива, тъй като намаленото възнаграждение за блок означава, че миньорите ще печелят по-малко за усилията си. Това би могло да доведе до напускане на мрежата от някои миньори, което потенциално може да доведе до намаляване на общата скорост на добив в мрежата.
Известен крипто стратег, който има опит в изготвянето на точни прогнози за Биткойн, е уверен, че BTC ще достигне нов исторически връх през следващите месеци.
Редовната дейност на Салвадор по закупуване на Биткойн изглежда е спряла, като последната регистрирана покупка от портфейл на страната е от 17 февруари, според Arkham Intelligence.
Проучване на инвестиционната компания VanEck показва, че докато правителството на САЩ обсъжда потенциален резерв от Биткойн, 21 щата вече осъществяват планове за придобиване на BTC.
JPMorgan отчита, че институционалният интерес към фючърсите върху Биткойн и Етериум намалява, което оставя крипто пазара в уязвимо положение.