Въпреки бавния старт, Bakkt едва ли може да се нарече провал на този етап.
Bakkt вече се превърна в популярна тема в крипто-индустрията още преди нейното стартиране. Компанията, която е подкрепена от собственика на фондовата борса в Ню Йорк Джефри Спречър, трябваше да внесе сериозни промени, тъй като обеща да предложи физически уредени Биткойн фючърси, които допреди това не бяха достъпни.
Bakkt обаче направи слаб старт, след като ниският обем на търговия разсея цялата еуфория. Както бе съобщено, група стратези на JPMorgan дори твърдят, че разочароващото стартиране на компанията е отговорно за огромния спад на цената на Биткойн, който дойде малко след това.
Обемите на търговия на Bakkt през ноември рутинно регистрират нови най-високи стойности. На 27-ми ноември, дневният обем на платформата достигна 5,671 BTC ($ 42,5 млн.), поставяйки още един рекорд.
Имайки предвид това, Алекс Крюгер твърди, че нарастващият обем на Bakkt не е непременно добра новина за Биткойн биковете. Работата е там, че ежедневните фючърсни договори, които всъщност са показателни за институционалното търсене на криптовалутата, имат нулев обем. Всичко това е само „търговия с хартия„, което означава, че платформата не се различава от базираната в Чикаго CME Group.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.