Председателят на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) на САЩ Ростин Бенам заяви, че 70-80% от токените на пазара на криптовалути не се считат за ценни книжа.
Освен това председателят на CFTC подчерта, че съдът в Илинойс, САЩ, е потвърдил, че Биткойн и Етериум са стоки съгласно Закона за стоковите борси.
🚨CFTC Chairman Behnam says an Illinois court confirmed that $BTC and $ETH are digital commodities under the Commodity Exchange Act.
— Eleanor Terrett (@EleanorTerrett) July 10, 2024
За разлика от него председателят на Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) Гари Генслер твърди, че по-голямата част от криптовалутите са ценни книжа.
Сенатор Роджър Маршал от своя страна спомена пред председателя на CFTC, че съществува постоянен конфликт между SEC и CFTC по отношение на класифицирането на дигиталните активи като ценни книжа или стоки, заявявайки:
Няма ли да е по-просто, ако поставим всички криптовалути под юрисдикцията на CFTC?.
Говорейки от свое име, бих приветствал тази промяна. Вярвам, че притежаваме необходимия експертен опит и капацитет да се справим с криптовалутите.
Необходимо е обаче да се направят някои промени в дефинициите относно това какво представлява ценна книга и какво е стока в рамките на тази регулаторна рамка.
Българският парламент одобри нов закон, който официално въвежда регулации за криптоактиви, базирани на европейското законодателство.
Според информацията, Белият дом ускорява усилията си за регулиране на криптовалутите, като се очаква президентът Доналд Тръмп да подпише мащабен законодателен пакет за дигиталните активи преди лятната ваканция на Конгреса през август.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.