Американският милиардер и мениджър на хедж фондове - Пол Тюдор Джоунс - се появи в Squawk Box на CNBC и сподели мнението си защо пазарната капитализация на Биткойн нараства, но цената на златото в щатски долари едва се е увеличила.
Пол Тюдор Джоунс за първи път започна да възхвалява Биткойн през 2020 г., когато заяви, че BTC може да бъде новото злато, докато алткойните са по-скоро като мед.
В интервю на 22-ри октомври, когато флагманската криптовалута започна да надминава нивото от $11,000 и достигна $15,000, той заяви, че е „в първия си ининг“ (бейзболен термин).
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: MicroStrategy ще продаде акции за 1 милиард долара, за да купи Биткойн
Сега Джоунс потвърди, че харесва Биткойн, тъй като това е нещо, с което може да разнообрази портфолиото си. Той вярва, че 5 % в BTC са му достатъчни.
В интервюто си за CNBC той също така разясни защо крипто пазарът вече е нараснал до пазарна капитализация от $2 трилиона долара (капитализацията на Биткойн е $744 милиарда), а златото все още се търгува на $1,865 за унция.
Това е заради настоящата политика на ФЕД, която „поставя под съмнение доверието в това, че може да провежда парична политика и да се справя с финансовата криза“.
ФЕД обяви, че настоящата инфлация е преходна, но Пол Тюдор Джоунс не е съгласен.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.