Binance, голяма крипто борса, се появи отново в индийския Google Play Store и App Store на Apple след седеммесечна забрана поради неспазване на местните разпоредби.
На 15 август Binance отново направи своя уебсайт и приложения достъпни за индийските крипто инвеститори. Повторното влизане следва регистрацията на Binance като отчетна единица в индийското звено за финансово разузнаване (FIU-IND), изпълнявайки законовото изискване за всички крипто борси, работещи в Индия, за борба с прането на пари.
По-рано през януари FIU-IND блокира Binance и осем други борси за това, че не са се регистрирали пред правоприлагащите органи. Въпреки че Binance се регистрира в индийското правителство, компанията не е потвърдила дали е платила глобата от $2.25 милиона, наложена преди това за неспазване на изискванията.
Главният изпълнителен директор на Binance, Ричард Тенг, подчерта важността на привеждането в съответствие с индийските разпоредби, изтъквайки Индия като ключов пазар с големи обеми на транзакциите.
Тази регистрация бележи 19-ия глобален регулаторен крайъгълен камък на Binance, като затвърждава ангажимента ѝ да се придържа към строгите разпоредби и да насърчава сигурната среда на индийския крипто пазар.
#Binance goes live in India 🇮🇳
Binance is now registered as a reporting entity with India’s Financial Intelligence Unit, marking our 19th global regulatory milestone!
Our website and app are now fully available for Indian users.
Read more 👇https://t.co/samyDmwwut
— Binance (@binance) August 15, 2024
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.
Разговорите за създаването на единна валута на страните от БРИКС, която да се конкурира с щатския долар, се сблъскаха със суровата реалност. Централната банка на Бразилия заяви категорично, че в блока просто няма достатъчно финансови ресурси, за да се подкрепи такава амбициозна инициатива.