Крипто борсата Binance продължава да бъде доминираща сила в пространство, като през изминалата година е водеща по изходящи потоци от Биткойн (BTC) и Етериум (ETH).
Само през декември 2024 г. платформата регистрира близо 2 милиона транзакции, свързани с изтичането на тези два основни дигитални актива. Това затвърждава статута на Binance като водеща борса за тегления на BTC и ETH – позиция, която тя поддържа от 2018 г. насам.
Въпреки промяната на пазара в САЩ, дължаща се на възхода на крипто фондовете, търгувани на борсата (ETF), Binance запазва лидерската си позиция на пазара. Самият обем на транзакциите за тегления показва нейната дълбока ликвидност и стабилна инфраструктура, което допълнително утвърждава борсата като важен портал.
Този крайъгълен камък беше постигнат дори след напускането на главния изпълнителен директор Чанпен Джао през 2023 г., което отбеляза забележителен период на преход за платформата.
Борси като Binance изиграха съществена роля в по-широкото развитие на пазара на криптовалути. Coinbase, например, се превърна в ключов попечител на Биткойн и Етериум ETF-и и продължи да разширява предложенията си за инвеститори на дребно с нови токени, като MOG Coin и Moo Deng. Binance и нейните конкуренти не изостанаха, като листваха по-разнообразни активи освен BTC и ETH, допринасяйки допълнително за развитието на сектора.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.