Най-голямата борса в света се насочва към разширяване дейността си с тласък на пазара в Югоизточна Азия на фона на усилията за глобална експанзия.
Според репортера на ABS-CBN Джеки Паскуал, Binance преговаря с надзорните органи на пазара във Филипините относно регулаторното одобрение. Паскуал отбеляза, че главният изпълнителен директор Чанпен Джао разкри новината, докато говори с местни медии в сряда.
От споделените коментари крипто борсата търси два лиценза – лиценз за издател на електронни пари (EMI) и лиценз за доставчик на услуги за виртуални активи (VASP). И двете одобрения биха могли да позволят на фирмата да предложи широка гама от продукти за криптовалути и дигитални активи на процъфтяващата икономика в Югоизточна Азия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Финансови гиганти стартират платформа за търговия с криптовалути
Джао каза също на местни репортери, че Binance се интересува от подкрепа на доставчиците на платежни услуги и инвестиране в банки. Той изрази мнение, че укрепването на такива институции с блокчейн технология е от полза за по-широко приемане на криптовалути и подсигуряване на финансовата система.
Филипините са най-новата юрисдикция, където водещата борса планира да започне да работи. Binance също получи регулаторно одобрение на европейските пазари, получавайки крипто лицензи във Франция и Италия. Говори се, че лицензът в Германия може да бъде следващият в европейската пътна карта.
По-рано през 2022 г. компанията установи присъствие в Близкия изток. Емирските власти обявиха крипто политика за лицензиране, за да стимулират иновациите и да се позиционират като крипто център.
Засега Binance има одобрението да работи в Абу Даби, Бахрейн и Дубай.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.