Binance, най-голямата крипто борса в света, деактивира услугите си за “copy” търговия за европейските потребители, тъй като регламентът за пазара на криптовалутни активи (MiCA) скоро ще бъде приложен.
На 26 юни европейските потребители на Binance бяха информирани, че услугата за “copy” търговия вече не е достъпна в техния регион.
Освен това борсата ги посъветва да закрият позициите си в „copy“ търговия и да прехвърлят средствата си обратно в съответните спот портфейли до крайния срок, който е определен на 27 юни 2024 г., 23:59 българско време.
След тази дата всички останали отворени позиции ще бъдат автоматично затворени по пазарна цена, а активите ще бъдат прехвърлени към спот портфейлите.
Това развитие следва неотдавнашното съобщение на Binance от 21 юни относно неодобрените стабилни монети в ЕС. От 30 юни потребителите няма да могат да търгуват, депозират или теглят стабилни монети, които не отговарят на регламента MiCA.
Освен това борсата е актуализирала своите реферални системи и тези с награди. От 24 юни комисионите за рефериране при спот и маржин търговия ще се изплащат в BNB, токена на Binance, а не в стабилни монети. Вследствие на това платформата препоръчва на европейските си потребители да прегледат своите авоари и да обмислят преминаването към регулирани стабилни монети или други дигитални активи преди крайния срок, определен на 30 юни.
От повече от десетилетие все повече държави се стремят да намалят зависимостта си от щатския долар в световната търговия.
След като приключи 2024 г. с високи резултати, крипто пазарът се сблъска с рязка корекция в началото на 2025 г. Ентусиазмът, който бе подхранван от благоприятния макро фон – включително президентската победа на Доналд Тръмп и позитивните сигнали от Федералния резерв на САЩ.
Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.
HashKey Capital официално стартира първия в Азия фонд за проследяване на XRP, който предоставя на професионалните инвеститори регулирана експозиция към токена без необходимост от пряко притежание.