Популярната борса за криптовалути Binance е признала, че държи някои клиентски активи в същия портфейл, който използва за съхраняване на обезпеченията за някои от собствените си токени.
Binance бързо е започнала процеса на прехвърляне на въпросните активи към конкретни портфейли, които ще служат като обезпечение.
Твърди се, че Binance е допуснала грешка, когато е държала обезпечението за някои от токените, добити от Binance, известни също като B-Tokens, в портфейл, който съдържа и клиентски активи, както се посочва в статия, която е публикувана от Bloomberg на 24 януари.
В понеделник Binance публикува доказателство за обезпечението за B-Tokens, достъпно за обществеността. Този документ включва информация за всеки от 94-те токена, които бизнесът е издал преди това.
В изявление, което беше публикувано не много отдавна, бизнесът подчерта факта, че B-Tokens винаги са напълно обезпечени и подкрепени в съотношение 1:1.
Според доказателството за обезпечение резервите на Binance за около половината от всички B-Tokens сега се намират в един портфейл, известен като „Binance 8“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Кой ще поеме контрол над пазара – биковете или мечките?
Като се има предвид цялото количество B-Tokens, което Binance е предоставила, резервното предлагане на тези средства, което се държи от портфейла, е много по-голямо от това, което някой може да е очаквал, че ще бъде.
Предполага се, че това осигурява валидност на идеята, че Binance комбинира валутата и обезпечението на клиентите, вместо да държи двата различни вида активи на отделни места.
Дори ако проблемът е изолиран само за B-Tokens, изглежда, че подобна система за управление на портфейла би била в разрез със стандартите, които Binance е установила за собствения си портфейл.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.