Binance Labs, инкубаторното крило на борсата Binance, инвестира в интелигентни договори и блокчейн одиторски стартъп, съобщиха от компанията в понеделник.
Сертифициран от CertiK, фирмата се стреми да подпомогне осигуряването на интелигентни договори и блокчейн платформи чрез формален процес на проверка. Екипът вече е започнал да работи, за да гарантира, че съществуващите блокчейн платформи не съдържат грешки, които биха могли да доведат до загуба на средства или други уязвими места, съобщи прессъобщение.
Компанията е основана миналата година, отчасти от професора от Йейл Джонг Шао, който е известен с разработването на „сертифицирана операционна система“, наречена CertiKOS, Ронгхуй Гу, асистент от колумбийския университет.
Екипът на CertiK работи, като прилага математически доказателства към мрежите, за да определи дали хакерите могат да нарушат системите.
Методите на екипа включват „подход на разлагането на базата на слоеве, модифицирани доказателства, машинно проверими обекти, сертифицирани, децентрализирани приложения, библиотеки и интелигентно етикетиране“, се казва в съобщение. Използвайки тези подходи, изследователите твърдят, че могат да потвърдят сигурността на блокчейн платформата по обективен начин.
Докато Binance Labs не разкриха общата сума на инвестицията, говорител каза, че неговият дял е „милиони“ долари.
Главният изпълнителен директор на инкубатора, Ела Джанг, заяви в изявлението, че платформата на CertiK е насочена към най-малко една изключителна нужда в блокчейн пространството, обяснявайки:
CertiK утвърждава математически сигурността на интелигентните договори, което е критична точка, пред която сме изправени в блокчейн екосистемата, заобикаляйки ограниченията на ръчното откриване.
Инвестицията „сигнализира за признаването на важността на официалната проверка в блокчейн индустрията“, се казва в изявлението. По-специално, CertiK идва с „уникално предимство“ в областта, като се има предвид неговата история и доказана технология.
Тази технология включва CertiKOS, който вече е използван както в корпоративни, така и във военни програми, и е един от инструментите, използвани от Агенцията за подпомагане на напредналите изследователски проекти на САЩ (DARPA).
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.