Администрацията на Байдън отново назначи Карол Хаус за специален съветник по киберсигурността и политиката за критична инфраструктура, което намеква за потенциална промяна в подхода ѝ към стратегията за криптовалутите.
Хаус изигра важна роля в оформянето на изпълнителната заповед на президента Байдън относно дигиталните активи по време на мандата си като директор на Съвета за национална сигурност по киберсигурност и сигурни дигитални иновации от април 2021 г. до юни 2022 г. Нейният принос включваше изготвянето на изпълнителната заповед от 2022 г., с която се създава регулаторна рамка за криптовалутите.
На 24 юни 2024 г. Хаус обяви завръщането си на държавна служба като специален съветник в Съвета за национална сигурност на Белия дом. Това завръщане предполага възможна промяна в позицията на администрацията на Байдън по отношение на крипто регулирането към по-активен и по-малко конфронтационен подход.
Възстановяването на Карол Хаус може да означава ключова промяна в крипто политиката на САЩ. Благодарение на нейния експертен опит и на нарастващото значение на дигиталните активи в политиката подходът на администрацията към криптовалутите може да стане по-активен и подкрепящ с наближаването на изборите.
Това развитие има особено значение с наближаването на президентските избори през 2024 г.
Криптовалутите се очертават като централен въпрос в предстоящите избори в САЩ през 2024 г. На 27 юни е насрочен дебат на президента Джо Байдън с кандидата на републиканците и бивш президент Доналд Тръмп. Въпреки че все още не е сигурно дали крипто темата ще заеме важно място, нарастващото ѝ значение в политическия дискурс е очевидно.
Според информацията, Белият дом ускорява усилията си за регулиране на криптовалутите, като се очаква президентът Доналд Тръмп да подпише мащабен законодателен пакет за дигиталните активи преди лятната ваканция на Конгреса през август.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.