Според доклад на Financial Times, в сряда банката учреди заем за Red Electrica, националната оператор на електроенергия в Испания.
Синдикиран заем е този, при който група банки отпускат заеми заедно, на един заемополучател. В този случай другите заемодатели, освен BBVA, бяха японската Mitsubishi UFJ Financial Group и френската BNP Paribas.
На данните за заема им бе сложена времева маркировка на всеки етап от процеса. Споразумението за заем бе окончателно подписано между трите банки и бе записано в Етериум блокчейн, запазвайки „автентичността му“, твърдят FT.
При традиционния процес на синдикиран заем, банките разчитат на факсове, за да споделят сложна информация, което не само забавя процеса, но и е скъпо. Блокчейн се разглежда като средство за подпомагане на банките да обменят информация в приблизително реално време, като намаляват процеса на заема от няколко седмици до ден-два. Намаляването на ръчните процеси също намалява оперативните разходи.
BBVA съобщава, че планира да проведе повече блокчейн пилоти за синдикирани заеми в бъдеще. Всъщност банката в миналото е проучила и блокчейн технологията.
През април завърши пилот, който издава корпоративен заем в размер на $91 милиона, използвайки както частен дигитален ledger, така и публичния Етериум блокчейн.
Крипто пазарът изглежда навлиза в критична фаза, като анализаторите предполагат, че едно последно коригиращо движение може да бъде предшественик на значително рали – особено сред алткойните.
Последните ценови движения на Shiba Inu разкриват пазар, който е в състояние на нерешителност.
Голям притежател на Eтериум ликвидира над 10,000 ETH в ход, който озадачи ончейн анализаторите, като загуби 2 милиона, въпреки че водещия алткойн продължава да отчита впечатляващи месечни печалби.
Последните печалби на Solana може да не разкриват цялата картина, според изпълнителния директор на MakroVision, Жоао Уедсън, който счита, че двойката SOL/BTC е на път да продължи да бележи по-слаби резултати.