Според Федералния резерв се очаква американската банкова система да претърпи отлив на средства в размер на над $500 милиарда при така наречения "силно неблагоприятен" сценарий.
Неотдавна Фед проведе годишния си стрес тест на банките, който разкри, че големите американски банки ще могат да устоят на тежка рецесия.
Резултатите от стрес теста обаче сочат, че група от 23 известни банкови гиганта, сред които JPMorgan Chase, Bank of America и Wells Fargo, ще претърпят колективни загуби в размер на $541 милиарда. Тези загуби се дължат на различни фактори, като например чувствителността на капитала, колебанията в приходите и разходите и общите икономически и финансови пазарни условия при стрес.
Тези загуби могат да бъдат разпределени, както следва:
Въпреки потенциалния размер на тези загуби анализът на Федералния резерв на стрес теста запазва оптимистичен тон.
Въпреки прогнозираните загуби в размер на $541 милиарда, всички 23 тествани банки останаха над минималните си капиталови изисквания по време на хипотетичната рецесия…
Стрес тестът за тази година включва сценарий за тежка глобална рецесия, обхващащ 40% спад на цените на търговските имоти, значително увеличение на броя на незаетите офис площи и 38% спад на цените на жилищата.
Равнището на безработица би се повишило с 6.4% и би достигнало връх от 10%, което би довело до съответния спад на икономическото производство.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.