Службата на валутния контролер (OCC), регулаторният орган на САЩ, който отговаря за надзора на националните банки, обяви, че американските банки вече могат да се занимават с конкретни дейности, свързани с крипто, без предварително одобрение.
На банките вече е разрешено да съхраняват цифрови активи, да участват в операции със стабилни монети и да служат като валидатори на Proof-of-Stake блокчейн.
Това бележи промяна в сравнение с политиките от времето на Байдън, които изискваха от банките да поискат регулаторно разрешение, преди да се ангажират с крипто. Изпълняващият длъжността финансов контрольор Родни Худ подчерта, че макар банките да разполагат с повече свобода, те трябва да поддържат строг контрол върху управлението на риска, подобно на традиционните банкови дейности.
Крипто индустрията приветства новината. Ник Картър я нарече „най-голямата новина на деня“, а Александър Гривобяви “Сбогом, операция „Choke POint 2.0“. Съобщението съвпадна с крипто срещата на върха в Белия доми последва изпълнителната заповед на президента Тръмп за създаване на стратегически резерв за Биткойн.
Въпреки това Кейтлин Лонг, основател на Custodia Bank, предупреди, че регулаторната битка не е приключила, докато Федералният резерв и FDIC не отменят своите антикрипто насоки и Custodia не си осигури главна сметка на Фед.
Това решение бележи важна стъпка към интегрирането на криптовалутите в банковата система на САЩ.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.
Вълнението нараства преди старт на DOOD токена, дългоочаквания airdrop, свързан с популярната марка Doodles NFT.
Дейвид Бейли, известен с близките си връзки с Доналд Тръмп по отношение на политиката за криптовалутите, се готви да пусне голям инвестиционен инструмент за Биткойн, наречен Nakamoto, подкрепен с финансиране в размер на $300 милиона.