Според южнокорейската централна банка, Bank of Korea (BOK), неизплатеният баланс на виртуалните валутни сметки в местните банки възлиза на 1,79 милиарда долара от декември 2017 г., съобщи местнaта медия Yonhap в петък, 5-ти юли.
Докладът на BOK разглежда относително ниската стойност на 1,79 милиарда долара, тъй като тя е равна на около 8% от общите депозити, управлявани от брокерските къщи в страната – съобщава, че е на стойност 23,27 милиарда долара. Според доклада се предполага, че крипто пазарите не представляват заплаха за традиционните местни финансови пазари:
Размерът на инвестициите за крипто активи не е наистина голям в сравнение с другите пазари на акции, а излагането на местни финансови институции на възможни рискове от цифрови активи е незначително. В този контекст очакваме крипто активите да имат ограничено въздействие върху южнокорейския финансов пазар.
По-конкретно, наборът от данни на BOK обхвана височината на безпрецедентния ръст на пазарите на криптовалути в края на 2017 г., когато Биткойн (BTC) достигна ценовият пик от 20 000 долара.
Заключението на централната банка, че криптовалутите представляват сравнително ограничен риск за традиционния финансов сектор, идва в същата седмица, когато Корейската комисия за финансови услуги (FSC) разкри, че „не се противопоставя“ на криптовалутите и планира да се приведе в съответствие с визията на Г-20: „Унифицирани“, транснационални крипто регулации.
Мартската среща на Г-20 предложи твърд краен срок за изготвяне на регулаторни препоръки за крипто през юли, като призова „международните органи за установяване на стандарти (SSB)“, да оценят необходимите „многостранни отговори“, които след това биха предложили за „глобално изпълнение“.
Корея потвърждава многостранната визия на Г-20 за бъдещето на крипто регулациите в това, което е може би ключово време за нейната вътрешна крипто сфера. Важна, положителна новина е излязла от правителството за плановете за премахване на забраната на страната за ICO.
Само миналата седмица в основен ход на легитимирането три корейски правителствени министерства разкриха проект за нова версия на новите стандарти за класификация на браншовите индустрии, които за пръв път признаха крипто като регулирани финансови институции.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.