Процентът на приемане на блокчейн технологията в Китай продължава да впечатлява.
<span style="background-color: transpa Според съобщенията, Банката на Китай е издала 20 милиарда юана (2,8 милиарда долара) в специални финансови облигации, на базата на блокчейн, за малки и микро предприятия.
Според местния информационен бюлетин “Sina Finance” в началото на декември средствата се използват специално за отпускане на заеми на тези китайски компании, за да подпомогнат по-нататъшното им развитие.
Към края на септември, Банката на Китай е издала около 404 милиарда юана (57,7 милиарда долара) за 410,000 клиенти от малки и микро предприятия, което представлява увеличение от 35% от предишната година.
Като ориентир, микро предприятията обикновено имат по-малко от 10 служители, докато малките компании имат до 50 служители.
Новините идват в момент, когато китайското правителство придава все по-голямо значение на дигиталната икономика. По-рано през декември “Forkast Insights”, изследователската група на базираната в Азия “Forkast”, направи задълбочен и изчерпателен поглед върху това как блокчейн технологията е интегрирана в Китай.
Докладът подчертава, че технологията бързо съзрява в Китай и има редица “реални случаи на практическа употреба, които са отвъд експерименталния етап”.
По – рано през годината бе съобщено , че развитието на блокчейн в Китай ще има годишен темп на растеж от 65,7% от 2018 г. до 2023 г. и че технологията ще надхвърли 2 милиарда долара до края на този период.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
Междувременно, народната банка на Китай, върви с пълна скорост към пускането на дигитален стейбълкойн, който да се конкурира с американския долар. Първоначалният пилот за CBDC е определен за града Шенжен преди края на 2019 г., а може да включва и град Сучжоу.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.