Канадската институция за кредитиране Bank of Montreal (BMO) забрани на клиентите си да използват сметки, чрез които търгуват с криптовалути.
Екранна снимка, качена в Reddit от служител, изглежда показва бюлетин на персонала, който обявява, че банката ще „блокира“ всички кредитни, дебитни и онлайн плащания към обмен на криптовалути.
Причината, твърди бюлетинът, е волатилността.
„Bank of Montreal незабавно ще блокира транзакции свързани с криптовалути“, пише в него.
„Това решение беше взето поради нестабилната природа на криптовалутите и по-добрата защита на сигурността на нашите клиенти и банката“.
Цените на Bitcoin продължават да варират между около $ 7500 и $ 11,500 през тази година, но скоростта на промените е забележимо по-нестабилна, отколкото в някои предишни етапи от деветгодишната история на криптовалутата.
Банката не изглежда да споменава как криптовалутите въздействат отрицателно върху сигурността на своите клиенти, нито пък дава доказателства, че това е станало.
При блокирането на сделките,банката направи изключително спорен ход от страна на Visa по-рано тази година по отношение на дебитни карти с криптовалута.
В същото време досега,враждебните институции обръщаха внимание на Bitcoin, като базираната в Обединеното кралство компания Barclays дори се е свързала с най-голямата борса за обмен на криптовалути Coinbase в САЩ този месец, за да направи по-бързи и по-евтини изплащанията на притежателите на криптовалути в Обединеното кралство.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.