Bakkt отчита слаб търговски обем в рамките на първата си седмица - дали платформата стои зад спада на Биткойн?
Много хора в общността възложиха големи надежди на Bakkt като катализатор за набирането на институционални инвеститори на пазара. Но засега изглежда, че институциите нямат особен интерес.
Bakkt е един от най-очакваните проекти в Биткойн общността. Платформата се разграничава по едно нещо от останалите фючърсни предложения и това е фактът, че договорите са физически подкрепени от истински BTC.
Това означава, че когато инвеститорите купуват договори чрез Bakkt, те купуват действителни Биткойни с този договор.
Стартирането на Bakkt обаче се оказа много разочароващо. През първите седем дни имаше само $5,8 милиона обем на търговия. Сравнете това с обемите на CME фючърсите – $460 милиона за първата седмица или седмичния обем от $700 милиона, който виждат напоследък.
Някои крипто коментатори твърдят, че приемането на Bakkt в началото ще бъде бавно, но ще набере значителна скорост след време. Инвеститорите вероятно чакат да видят как работи пазарът и какви нови регулации могат да бъдат внесени.
Много анализатори свързват 20-процентния спад на Биткойн тази седмица с разочароващото стартиране на Bakkt. След повече от година вълнение, ниските обеми на търговия уплашиха някои инвеститори, които се надяваха да се влеят средства от институционални играчи.
Цената на BTC се движеше около $10,000 преди старта. След няколко спада цената е около $8,000.
Изглежда историята се повтаря. Когато CBOE и CME пуснаха своите фючърсни пазари през декември 2017 г., цената отчете подобни спадове. Тогава Биткойн беше около $20,000. В рамките на месец и половина, флагманската криптовалута загуби близо 50% от стойността си.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
Ще трябва да изчакаме и да видим какъв ще бъде обемът на Bakkt през следващите няколко месеца.
Hut 8, известна компания за добив на Биткойн, базирана в Северна Америка, представи смела стратегия за подобряване на финансовото си състояние.
През 2024 г. Биткойн отбеляза значителен скок в институционалното приемане, задвижван до голяма степен от одобрението на борсово търгуваните фондове (ETF).
Биткойн най-накрая достигна грандиозния етап на преминаване на границата от $100,000 – постижение, което според мнозина експерти беше все още на години разстояние.
Биткойн постигна исторически крайъгълен камък, като сега се нарежда на 10-то място в света по пазарна капитализация на валутите.