Начало » Австралия се насочва към крипто индустрията с по-строги правила

Австралия се насочва към крипто индустрията с по-строги правила

12.12.2024 21:30 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Австралия се насочва към крипто индустрията с по-строги правила

Австралия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите с нови предложения, насочени към предотвратяване на финансови престъпления като пране на пари и финансиране на тероризма.

Австралийският център за отчитане и анализ на транзакциите (AUSTRAC) изложи планове за засилване на надзора, насочени към високорискови индустрии като крипто борси, недвижими имоти и правни услуги. Това се случва след неотдавнашните актуализации на рамката на страната за борба с прането на пари и финансирането на тероризма (AML/CTF), които отразяват продължаващия стремеж за поставяне на крипто сектора под по-строг контрол.

Един от централните аспекти на тези нови правила са засилените изисквания за комплексна проверка на клиента (CDD) за предприятията. Компаниите във високорисковите сектори, включително крипто услугите, ще трябва да проверяват самоличността, да проследяват подозрителни транзакции и да поддържат по-голяма прозрачност при трансграничното движение на активи.

Освен това AUSTRAC се стреми да въведе по-строги мерки за международни трансфери и усъвършенстван подход към „Правилото за пътуване“, като целта е да се гарантира спазването на правилата в трансграничен план.

В стремежа си да намали тежестта за предприятията, предложената рамка включва модел за спазване на правилата, основан на резултатите. Това ще позволи на предприятията да разработят своите стратегии за съответствие въз основа на своя рисков профил, размер и бизнес структура, вместо да се придържат към универсални мандати. Целта е да се подобри ефективността, като същевременно се поддържат високи стандарти за намаляване на риска от незаконна дейност.

AUSTRAC откри процеса на консултации, като покани заинтересованите страни, включително финансовите институции и крипто борсите, да представят обратна информация, която ще бъде разгледана до 14 февруари 2025 г. Тази последна инициатива следва поредица от регулаторни стъпки, включително създаването на работна група, фокусирана върху регулирането на доставчиците на крипто банкомати, за да се предотврати използването им в незаконни дейности.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Хонконг лицензира стабилните монети, полагайки основите за предстоящата Web3 вълна

Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.

22.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов закон в Русия ще позволи на властите да конфискуват криптовалути

С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.

21.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Сенатът на САЩ одобри законопроекта за стабилните монети – какво следва?

След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.

21.05.2025 16:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Великобритания постави краен срок за крипто компаниите да отчитат всяка потребителска транзакция

Правителството на Обединеното кралство засилва надзора върху сектора на дигиталните активи, като обяви, че крипто платформите ще бъдат задължени да проследяват и докладват подробна информация за дейността на потребителите.

19.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.