Историята на PlusToken, една от най-големите измами в криптовалутната индустрия, достигна още един обрат, тъй като десетки основни заподозрени са арестувани.
Около 27 основни членове на екипа на PlusToken са арестувани от китайската полиция, според доклад от 30 юли на местната индустриална медия ChainNews.
Според доклада, общата сума на загубите на инвеститори в измамата PlusToken се оценява на 40 милиарда китайски юана или $5,7 милиарда.
Докладът също така споменава, че следователите са арестували още 82 основни членове на схемата.
Дови Уан, основател на блокчейн инвестиционната компания Primitive Ventures, сподели в Twitter:
„Искрено се надявам, че този опит може да насочи китайската общност към това да създаде ефективно DAO [Децентрализирана автономна организация] управление, истинско движение от хората, което е за хората.“
Както бе съобщено, схемата PlusToken се очерта като една от най-големите измами в историята на криптовалутите. Първоначално проектът беше представен като борса, базирана в Южна Корея, предлагаща висока възвръщаемост на инвеститорите.
В крайна сметка цялата операция беше разкрита като измама, след като няколко милиона участници установиха, че не могат да изтеглят инвестицията си. Както беше съобщено по-рано, схемата за измами е изчислена, че е струвала на инвеститорите около $5 милиарда общо.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.