Сенатът на САЩ е определил дата, за да проучи ефективността - или липсата и - при блокчейн технологията за следващата седмица.
Според публично изявление, публикувано от Сената, на 21-ви август 2018 г. ще се проведе пълно заседание на комисията с 23 поканени членове, за да се обсъдят разходите за енергия, изразходвана от компании, използващи блокчейн и подобни технологии.
Съобщението гласи:
Целта на изслушването е да се обмисли енергийната ефективност на блокчейн и подобни технологии и възможностите за киберсигурност на такива технологии в енергийната индустрия. По-точно, трябва ли да очакваме, че цените на електроенергията ще се увеличат от нарастващото търсене на електроенергия в блокчейн? Освен това, как можем да преценим дали блокчейн и подобни подходи скоро ще подобрят киберсигурността на компютърните системи, използвани за доставка на нашата енергия?
В изявлението се посочва също така, че цялото изслушване ще бъде на разположение чрез уебкаст на уеб страницата на комисията. В случай, че го пропуснете и искате да го гледате след това, архивирано видео ще бъде на разположение скоро след приключване на изслушването. Съгласно изявлението ще има и свидетелски показания на уебсайта в началото на изслушването.
Това е първият случай, в който блокчейн, със специално внимание към потреблението на енергия, е бил единственият фокус на изслушване на комисията в Сената.
Преди е имало заседания на комисията, които се занимаваха с аспекти в пространството на криптовалутите. Примери за това са регулирането на крипто стартъпи и възможните случаи на използване на веригите за доставки.
През март се проведе заседание на подкомитета, за да се обсъдят първоначалните предложения на монети, озаглавени „Изследване на криптовалутите и пазарите на ICO“, което бе първата стъпка, която Конгресът направи, за да влезе в крипто пространството.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.