Държавният дълг на Съединените американски щати нараства с бързи темпове, както става ясно от последните данни, публикувани от правителствената система FiscalData.
На 27 юли общият размер на държавния дълг достигна $32.659 трилиона, отбелязвайки значително увеличение от $392.75 милиарда само за един месец, като през изминалата седмица увеличението е с още $66.41 милиарда.
Според Федералната резервна банка на Сейнт Луис този скок е довел до това, че тримесечните лихвени плащания по дълга на страната са достигнали $1 трилион.
Институтът „Катон“, либертариански мозъчен тръст, изрази загриженост за финансовото бъдеще на Америка, заявявайки, че непрекъснато нарастващият дълг се е превърнал във въпрос на национална сигурност.
Те смятат, че отлагането на отговорните фискални реформи в условията на нарастващ федерален дълг може да доведе до икономически и национален упадък. Последиците от високия и нарастващ федерален дълг на САЩ включват намалени частни инвестиции, по-ниски доходи и повишен риск от внезапна фискална криза.
Освен това нарастващите опасения на международните притежатели на облигации на САЩ относно способността и желанието на правителството да обслужва дълга си, без да прибягва до висока инфлация, могат да доведат до повишаване на лихвените разходи и да се отразят негативно върху международния авторитет на Америка.
От институтът Катон подчертаха значението на националната отбрана като основна отговорност на федералното правителство. Те се застъпват за благоразумие както в стратегията, така и в бюджетирането, за да се гарантира сигурността и просперитетът на американците.
От института твърдят още, че една тежка фискална криза би отслабила икономическата основа на американската сила, възпрепятствайки способността на страната да защитава своите жизненоважни интереси у дома и в чужбина.
Според Института Катон реформата на системите за гарантиране на вземанията е от решаващо значение. Те добавиха, че социалното осигуряване, „Medicare„, „Medicaid“ и други програми, основани на потребностите, сега представляват половината от федералния бюджет, а разходите за отбрана са една пета от бюджета.
За да се решат тези проблеми, Институтът предлага създаването на комисия по дълга, съставена от различни експерти. Тази комисия ще се ръководи от ясни цели, определени от Конгреса и нейните препоръки ще стават автоматично закон след одобрението им от президента. Комисията ще се възползва от така наречените ускорени правомощия, за да ускори прилагането на необходимите реформи.
Длъжностните лица от Катон признаха, че е трудно да се поиска от членовете на Конгреса да гласуват за непопулярни промени в програмите за социални помощи като Medicare и Social Security.
Те твърдят, че една добре разработена комисия по дълга може да помогне на Конгреса да се справи по-ефективно с тези чувствителни въпроси.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.
Докато Coinbase отброява дните до включването си в S&P 500 на 19 май, главният изпълнителен директор на компанията Брайън Армстронг вече гледа отвъд този важен момент.
С цел да се фокусира по-силно върху дигиталните активи, базираната в Невада GD Culture Group се готви да стартира мащабна стратегия за управление на криптовалути, подкрепена от значителна сделка за продажба на акции на стойност до $300 милиона.
С наближаването на първата крипто среща на върха в Ню Йорк, кметът Ерик Адамс е категоричен: Градът се позиционира като глобален център за развитие на блокчейн технологията.